11 кл Урок за 28.04 «Українська держава»

Урок за 28.04

«Українська держава»

Завдання для виконання

1)    Опрацювати параграф 27 та конспект до уроку

2)    Дати відповіді на запитання:

1.    Назвіть функції державної території?

2.    Для чого країни підписали «Гельсінські угоди», та скільки країн їх підписала?   

Виконане завдання  надсилайте на електронну пошту taisiyalypur1@gmail.com

 

Конспект до урока: «Українська держава»

Державна територія – це частина суходолу, окреслена чіткою визначеною лінією державного кордону, яка відділяє територію цієї держави від інших держав або територій та на яку поширюється суверенітет і влада певної держави.

 

Розглянути мал. 100 на ст. 159

Компоненти державної території України:

1.    Суходіл

2.    Надра

3.    Внутрішні води

4.    Територіальні води (12 миль)

5.    Виняткова економічна зона  (200 миль)

6.    Континентальний шельф

7.    Повітряний простір над державною територією

8.    Повітряний простір над відкритим морем

9.    Космічний простір

Найважливішими особливостями території держави є її цілісність і недоторканність. Державна територія України сформувалась в 1954 р., статус визначає Конституція і закони України.

Згідно з Конституцією України, наша країна – унітарна, суверенна й демократична держава, парламентсько-президентська республіка.

Політико-географічне положення України:

·       Глобальне – відношення до всіх важливих осередків політичної та військової могутності у світі (Україна має кордон з країнами які є учасниками політичних, економічних організацій ЄС та НАТО, тому країна проголосила курс на інтеграцію до цих організацій)

·       Регіональне – положення країни відносно системи країн і політичних процесів у межах регіону, де розташована ця країна (Україна розташована у східній частині Європи, співпраця між країнами здійснюється функціонуванням добровільних об’єднань – єврорегіонів). 

Державний кордон – лінія і вертикальна поверхня, що визначає межі державної території по суходолу, воді, у надрах й повітряному просторі.

Процес делімітації – нанесення на топографічні карти лінії проходження державного кордону.

Процес демаркації – установлення прикордонних стовпів, облаштування прикордонної смуги, створення інфраструктури для функціонування установ. 

Країни-сусіди України:

·       На пн – Білорусь

·       На пн-сх – Росія

·       На пн-зх – Польща

·       На зх – Угорщина та Словаччина

·       На пд-зх – Румунія та Молдова

·       По морю – Болгарія, Туреччина, Грузія

Адміністративно-територіальний устрій – поділ держави на певні частини який здійснюють для організації управління територією та населенням, що там проживає.

Реформування територіального устрою України потребує з огляду на євроінтеграційну політику держави, тому в країні проходить процес децентралізації – утворення об’єднаних територіальних  громад з кількох населених пунктів, та передача повноважень і коштів у формі субсидій та субвенцій органам місцевої громади. 


Комментариев нет:

Отправить комментарий

Завдання за період 18.05-22.05

6-Б Урок за 19.05 6-В Урок за 20.05 «Кількість і розміщення населення Землі» та «Країни світу» Завдання для виконання:...